KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15728853
nr 1572 8853
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, Ej signerad, blandteknik, "Fönster med rullgardiner och kamerahus med ridåslutare". Diameter: 55 cm, oramad
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 20:32:38
21/10 15:43:10
23/10 11:31:08